Başkasının WhatsApp Mesajlarını Okuma 2024

Başkasının WhatsApp Mesajlarını Okuma

Başkasının WhatsApp Mesajlarını Okuma son zamanlarda en çok tartışılan sorulardan birisi olmuştur. İnsanlar eşinin veya sevgilisinin WhatsApp mesajlarını okuyabilmek için numara ile WhatsApp takip gibi çeşitli aramalar yaparak kodsuz WhatsApp mesaj okuma yöntemleri arıyor. Bu konumuzda sizlere ücretsiz olarak başkasının WhatsApp mesajları nasıl okunur hakkında çeşitli güncel bilgiler ve ipuçları sağlayacağız.

Başka birinin WhatsApp mesajlarını görme veya haberi olmadan başkasının WhatsApp mesajlarını okumak aslında mümkün. Bu tarz işlemler QR kodu (karekod) yardımıyla veya farklı APK uygulamasıyla gerçekleşmektedir. Yalnız şunu bilmenizi isterim başkasının mesajlarını izinsiz okumak Türkiye kanunlarına göre haberleşmenin gizliliğini ihlal (TCK 132) hükmüne göre suç olarak kabul edilmektedir. Ayrıca bunun cezasının olduğunu unutmamalısınız. Mesajlarını okuduğunuz kişinin sizi tespit etmesi veya şikayet etmesi durumunda ceza alabileceğinizi unutmamalısınız. Konuda paylaştığımız başkasının gelen WhatsApp mesajlarını okuma yöntemleri tamamen tanıtım veya eğitim amaçlıdır.

WhatsApp Mesajlarını Başkası Görebilir mi

Uçtan uca şifreleme özelliği bulunan WhatsApp normal şartlarda doğrudan numara yazarak mesajlarınızın başkaları tarafından görünmesini engellemektedir. Tabi ki istisnalar hariç. Eğer daha önce farklı bir kişi telefonunuzun QR koduyla WhatsApp web üzerinden giriş yaptıysa WhatsApp mesajlarınız anlık olarak başkaları tarafından takip edileceğini unutmayın. Ayrıca telefonunuza APK veya iOS uzantılarına sahip gizli WhatsApp mesaj okuma uygulamaları yüklenmişse de aynı şekilde WhatsApp mesajlarınızı başka kişiler anlık olarak görebilirler. WhatsApp mesajlarınızın okunduğunu düşünüyorsanız sayfanın alt kısmında bulunan başkasının WhatsApp mesajlarını okuma nasıl engellenir başlığındaki adımları takip ederek güvenliğinizi üst seviyeye yükseltebilirsiniz.

Başkasının WhatsApp Mesajlarını Nasıl Okuyabilirim

Başkasının WhatsApp mesajlarını sadece 2 farklı yöntemle görebilirsiniz. Bunların dışında kesinlikle başka bir yöntem yoktur. web.whatsapp.com üzerinden veya ilgili telefona uygulama yükleyerek istediğiniz numaranın WhatsApp mesajlarını okuyabilirsiniz. Bu yöntemleri teker teker aşağıda listeleyeceğiz. Buradan sizleri bilgilendirmek istiyorum. Farklı internet sayfalarında numaradan WhatsApp konuşmalarını okuma veya istediğin kişinin WhatsApp mesajını okuma adı altında internet üzerinde bir çok uygulamalar bulunmaktadır. Bu uygulamaları kesinlikle kullanmanızı tavsiye etmiyoruz. Bu tarz uygulamalar genelde zararlı kodlarla yapıldığı için kişisel bilgileriniz başkaları tarafından ele geçirileceğini unutmayın. Aşağıda paylaştığımız yöntem veya uygulamalar dışında farklı uygulamaları kullanmayın.

QR Kodu ile WhatsApp Takip

WhatsApp tarafından sunulan bu servis sayesinde web.whatsapp.com üzerinden web sayfasını açarak uzaktan WhatsApp mesajlarını anlık olarak okuyabilirsiniz. Ayrıca telefondaymış gibi ileti ve dosyalar gönderebilirsiniz. Bu servis ufak bir açık bulunuyor. web.whatsapp.com üzerinden masaüstü, laptop veya mobil telefonlarla giriş yaparak mesajlarını okunmasını istediğiniz telefonun QR kodunu taratarak uzun bir süre tekrar QR kodu okutmadan WhatsApp takip işlemi yapabilirsiniz. Bunlar için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

  1. web.whatsapp.com internet sayfasına erişim sağlayın.
  2. Burada QR kodu tarama sayfasıyla karşılaşmasınız.
  3. WhatsApp mesajlarını okumak istediğiniz telefonunun WhatsApp uygulamasını açıp ayarlar kısmında bulunan QR kodu sekmesine tıklayın.
  4. Açılan sayfada QR kodu tara sekmesine tıklayın.
  5. QR kodu taraması açıldığında açtığınız web.whatsapp.com sayfasındaki QR kodu alanına telefonunuzu yaklaştırarak kodu okutun.
  6. İlgili sayfanın WhatsApp uygulamasına yönlendiğini görebilirsiniz.
  7. Bu sayfayı kapatsanız bile uzun bir süre QR kodu taratmadan doğrudan erişim yapabilirsiniz.

Yukarıda anlatmış olduğumuz bilgi QR WhatsApp mesaj okuma işlemidir. Alt kısımda anlatacağım bilgiler ise QR kodu okutmadan WhatsApp web üzerinden giriş yapma veya kodsuz whatsapp mesaj okuma eğitimidir.

Kodsuz WhatsApp Mesaj Okuma APK

Yukarıda listelediğimiz adımların dışında APK veya iOS casus uygulamalarını kullanarak başkasının WhatsApp mesajını okuyabilirsiniz. Kodsuz veya ücretsiz WhatsApp mesaj okuma için hazırlanmış 2 adet uygulama mevcuttur. Bu uygulamalar tamamen ücretsiz WhatsApp takip programı olarak bilinmektedir. RedWhatsApp veya WhatsAppHidden uygulamalarıdan herhangi birini mesajlarını okumak istediğiniz telefona ve kendi telefonunuza kurmanız gerekiyor. Mesajlarını okumak istediğiniz telefona kurduğunuz bu uygulama arka planda çalışmaktadır. Kurulum sonrası uygulamayı tek seferlik çalıştırarak size verilen kodu kendi telefonunuza kuracağınız uygulamaya yazmanız yeterlidir. Üstelik bu uygulamalara herhangi bir ek ayar yapmanız gerekmiyor.

WhatsApp Mesajlarını Okuma Nasıl Engellenir

WhatsApp mesajlarınızın okunduğunu düşünüyorsanız veya takip ve casus yazılımlar yüklenildiği hakkında şüpheniz varsa telefonunuzun uygulama kaldır kısmına giderek kullanmadığınız ve şüphelendiğiniz uygulamaları kaldırmanız gerekmektedir. Ayrıca ilgili uygulamaları kaldırmadan önce uygulama ismini Google arama motoruna yazarak ne işe yaradığını kolayca öğrenebilirsiniz. Son olarak WhatsApp uygulamasını açarak ayarlar, güvenlik sekmesinde bulunan tüm cihazlardan çıkış yap butonuna tıklayabilirsiniz. Bu sayede uzaktan erişim sağlayan tüm cihazlardan otomatik olarak oturumu kapatabilirsiniz.

WhatsApp Mesajlarını Başka Bir Cihazdan Okumanın Nedenleri

Birisinin başka bir cihazdan WhatsApp mesajlarını okumak istemesinin bir kaç meşru nedenleri vardır. Bu nedenlerden dolayı insanlar arama motorlarına Eşimin WhatsApp mesajlarını nasıl takip edebilirim ücretsiz olarak veya Eşime gelen WhatsApp mesajları bana da gelsin şeklinde aramalar yaparak bilgi sahibi olmak istiyorlar. Bu konuda ihtiyacınız olacak tüm güncel ve ücretsiz olarak paylaştık.

Böylece Başkasının WhatsApp Mesajlarını Okuma 2024 isimli konumuzun sonuna gelmiş bulunuyoruz. Takıldığınız veya yapamadığınız yerleri alt kısımda bulunan yorum alanına yazarak gönderebilirsiniz. Sorularınızı veya isteklerinizi aynı gün yanıtlayacağız.

Bu Konu 18 Temmuz 2024 tarihinde güncellenerek yeni bilgiler eklenmiştir. Yeni güncelleme bugün belirli zaman aralıklarında ortalama 3 kere daha yapılacaktır. Takipte kalmayı unutmayın.

2 Yorum

  1. Tamam çok sağolun. QR kodu okutarak giriş yaptığımızda uzun süre whatsapp tekrar QR kodu okutmadan girileceğini bilmiyordum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu